Co jeść w pracy?
Zdrowe jedzenie do pracy zamiast ciężkich, słodkich przekąsek
Zagryzanie stresu słodkimi batonikami czy szybkie wypady do pobliskiej piekarni często tłumaczymy sobie zbyt krótką przerwą i brakiem czasu na zatroszczenie się o pełnowartościowy obiad. Niestety, złe nawyki żywieniowe połączone z siedzącym trybem życia szybko przyniosą fatalne skutki – nagromadzenie się zbędnych kilogramów, problemy z cerą, dokuczliwe uczucie znużenia i ospałość, bóle stawów. Przy odrobinie wysiłku i samodyscypliny możesz pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości i naładować się zastrzykiem energii do działania, która w pracy bez wątpienia bardzo się przyda. Przepis na sukces jest niespecjalnie wyszukany – zamiast bazować na biurowych automatach z jedzeniem, samodzielnie przygotuj w domu dietetyczny obiad do pracy. Proste? W teorii.
Nie musisz zrywać się rano dwie godziny wcześniej, aby stać nad kuchenką i gotować niskokaloryczne potrawy. Warto wprowadzić do swojego rozkładu dnia małe zmiany: kupić praktyczny lunch box i przygotowywać codziennie wieczorem dietetyczne posiłki do pracy na następny dzień.
Kasze i sałatki – pomysł na obiad do pracy
Niskokaloryczne, szybkie dania do pracy, które możesz przygotować w piętnaście minut? Żaden problem! W ostatnim czasie rekordy popularności wśród miłośników zdrowej i lekkiej kuchni biją wszelkiego rodzaju kasze. Porcja kaszy jaglanej, gryczanej, kuskus lub bulgur połączonej z warzywami lub słodkimi dodatkami (na przykład kokosem czy miodem) świetnie smakuje, a dodatkowo jest źródłem cennego błonnika (regulującego pracę jelit), kwasu foliowego, potasu, magnezu, wapnia, cynku i białka roślinnego. Ponadto, w pracy doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju sałatki z sałatą lodową, świeżymi ziołami, jarmużem, warzywami, kurczakiem, jajkiem, tuńczykiem czy makaronem razowym. Do każdej sałatki warto dodać obfitą garść nasion.