Kalkulator Wody

Kalkulator Wody

Podaj swoją wagę (kg)
Problem...
Problem...

Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę wynosi:


To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
0 ml
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Kalkulator wody – oblicz ile wody dziennie potrzebujesz!

Nawodnienie jest bardzo ważne, aby twój organizm poprawnie działał. Nie wiesz jakie jest Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę? Dzięki temu wygodnemu i prostemu kalkulatorowi dowiesz się, ile potrzebujesz wody na kilogram swojej masy, wystarczy wpisać swoją wagę. Kalkulator wody, bierze te dane i podaje Ci wynik uwzględniając zawartość wody w produktach spożywczych.

Jakie jest średnie zapotrzebowanie na wodę?

W organizmie woda stanowi około 45-75% masy ciała i jest jednym z jego głównych elementów. Dla dorosłego człowieka, który ma prawidłową masę ciała udział wody w jego ciele zazwyczaj stanowi około 60%. U mężczyzn ilość tej wody jest większa w stosunku do kobiet, ponieważ płeć piękna posiada więcej tkanki tłuszczowej.

Ważne jest nawadnianie się, ponieważ nasze organizmy nie są w stanie same wyprodukować tego cennego surowca. Chociaż kalkulator wody wylicza zapotrzebowanie na wodę na podstawie podanej masy ciała, istnieją również inne czynniki, które wpływają na to zapotrzebowanie, są to m.in.:

 • Stan zdrowia,
 • Stan fizjologiczny,
 • Wiek,
 • Płeć,
 • Aktywność fizyczna ,
 • Wartość kaloryczna diety jaką stosujemy (Należy pamiętać, że im wyższa wartość kalorii, tym wyższe będzie zapotrzebowanie na wodę),
 • Skład diety,
 • Warunki klimatyczne.

Niektóre substancje tj. alkohol, leki i kofeina zwiększają wydalanie płynów z naszego ciała, tym samym powiększając zapotrzebowanie na wodę w naszym organizmie.

To co jemy na diecie, także jest ważne. Wysokie spożywanie sodu, białka czy błonnika również skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania na wodę.

Zgodnie z normami żywieniowymi, które zostały ustalone przez Instytut Żywności i Żywienia, odpowiednia ilość wody w organizmie pochodząca z produktów spożywczych i napojów, dla dorosłej osoby powinna wynosić:

 • dla mężczyzny – 2500 ml/24h,
 • dla kobiet – 2000 ml/24h,
 • dla kobiet w ciąży – 2300 ml/24h,
 • dla kobiet podczas laktacji – 2700 ml/24h.

W jaki sposób jest obliczane zapotrzebowanie na wodę?

Przyjęte jest, że dorosła osoba potrzebuje na każdy kilogram masy ciała, około 35 ml wody.

Można także przyjąć, że 1 ml wody jest potrzebny na 1 kcal spożytego pokarmu. Zamiast samemu bawić się w obliczanie, ile wody potrzebujemy dziennie, warto skorzystać z naszego kalkulatora wody, który zrobi to za nas szybko i sprawnie.

Masterdieta oferuje Ci łatwy kalkulator wody

Jeśli nie wiesz, ile wody potrzebujesz, aby odpowiednio zaspokoić swój organizm, kalkulator wody od Masterdieta pomoże Ci z tym. Jedyne informacje jakie potrzebujemy to twoja waga, a otrzymasz wynik, jaką ilość wody powinieneś/powinnaś pić dziennie.

Nasz kalkulator wody nie tylko pokazuje, ile wody potrzebujesz pić, ale także uwzględnia wodę zawartą w produktach spożywczych ( jest to około 20% Twojego dobowego zapotrzebowania). 

Skorzystaj z kalkulatora wody Masterdieta i dowiedz się ile wody, twój organizm potrzebuje, aby być w pełni sprawnym.

Sprawdź też pozostałe kalkulatory i oblicz odpowiednią wagę:

Sprawdź, czy do Ciebie dostarczamy

Dostawa w ponad 3500 miejscowościach w całej Polsce. Sprawdź, czy dowozimy także do Ciebie.
kalkulator wody - Masterdieta