Kalkulator BMI

Waga (kg):
Waga (kg):
Field is required!
Wzrost (cm):
Wzrost (cm):
Field is required!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
Field is required!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z naszym dietetykiem. Specjaliści ustalą plan diety, dzięki której przybierzesz na wadze.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmiartwień.

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać idealnie dopasowaną dietę.

Otyłość

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem, który ustali plan żywieniowy dla Ciebie.

Czym jest BMI?

BMI (z ang. body mass index) to wskaźnik masy ciała, który jest najprostszym i najbardziej popularnym wyznacznikiem służącym do sprawdzenia prawidłowej masy ciała oraz klasyfikacji niedowagi, nadwagi i otyłości.

BMI – Wskaźnik masy ciała
Ta ciężka w zrozumieniu nazwa to w prostych słowach stosunek naszej wagi do naszego wzrostu. Innymi słowami indeks masy ciała obliczamy dzieląc masę ciała w kilogramach przez wzrost do kwadratu w metrach.


Kalkulator BMI

Kalkulator BMI (Body Mass Index) jest narzędziem, które daje możliwość szybkiego i samodzielnego obliczenia własnego wskaźnika masy ciał i sprawdzenia, czy nasza masa ciała jest odpowiednia. Poznałeś nasz kalkulator BMI? Oblicz BMI już teraz i przekonaj się czy masz właściwą masę ciała!


Czy moja masa ciała jest odpowiednia? Jak interpretować wynik, który wskaże kalkulator BMI 

Kalkulator BMI podał nam wynik, ale co dalej? Jeśli mamy już obliczony wynik, trzeba go jeszcze umieć odpowiednio zinterpretować. Zobacz jak wygląda podział klasyfikacji wyników BMI.
Prawidłowy wskaźnik BMI oscyluje w granicach 18,5-25. Taka wartość oznacza, że nasza masa ciała jest prawidłowa. Jeśli wskaźnik BMI wynosi mniej niż 18.5 oznacza to, że mamy niedowagę. Najlepiej zastosować wtedy dietę o takiej kaloryczności, która pozwoli nam zyskać kilka dodatkowych kilogramów. Jeśli kalkulator BMI wykaże więcej niż 25 – świadczy to o nadwadze.

Kalkulator BMI wskaże Ci kierunek, w którym powinna pójść Twoja dieta. Jeśli nie wiesz, która będzie dla Ciebie odpowiednia poznaj rodzaje diet, które dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz coś dla siebie.

Powiększony wskaźnik BMI oznacza większe ryzyko wystąpienia chorób związanych z otyłością, czyli miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca a także udaru mózgu. Należy przy tym pamiętać, że nieprawidłowe BMI to tylko jeden z czynników, który zwiększa ryzyko występowania chorób związanych z nadmierną masą ciała. Oprócz niego trzeba także zwrócić uwagę na swój styl życia i sposób odżywiania (szczególnie ważne jest, żeby dieta była odpowiednio zbilansowana). Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety najlepiej najpierw skontaktować się z dietetykiem, który zbada nasz stan zdrowia i dopasuje do nas odpowiednią dietę i jej kaloryczność. Każda dieta stosowana lekkomyślnie, może doprowadzić do drastycznych skutków.

Należy mieć na uwadze, że wskaźnik BMI przeznaczony jest wy dotyczy wyłącznie osób dorosłych – kobiet i mężczyzn. Wskaźnika BMI nie powinno się stosować u dzieci i młodzieży. W ich przypadku wynik otrzymuje się przez siatki centylowe, której stosowana są celu oceny rozwoju fizycznego. Z pomocy wskaźnika BMI mogą korzystać zarówno lekarze i dietetycy, jak i każdy inny,

Kalkulator BMI i jego wady
Wskaźnik BMI opiera się na wyliczeniach dotyczących naszej wagi i naszego wzrostu. Jednak należy pamiętać, że każdy z nas ma indywidualną budowę i skład masy ciała. W ten oto wynik uzyskany przez kulturystów w większości przypadków będzie wskazywał na nadwagę z powodu wypracowanej masy mięśniowej, a nie tkanki tłuszczowej. Podobna sytuacja dotyczy lekkoatletów, którzy zazwyczaj są wysocy i szczupli, przez co wskaźnik bmi wskazuje na niedowagę, mimo świetnej formy takich osób. Należy pamiętać, że BMI nie uwzględnia procesów starzenia się i zmian fizjologicznych zachodzących w organizmie. 


Sprawdź też pozostałe kalkulatory:
kalkulator GKI,
kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.