Kalkulator BMI

Kalkulator BMI

Waga (kg):
Waga (kg):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wzrost (cm):
Wzrost (cm):
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z naszym dietetykiem lub sprawdź nasz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i ustal ile kalorii trzeba spożywać w Twojej sytuacji.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmartwień. Utrzymaj swoją wagę korzystając z kalkulatora zapotrzebowania kalorycznego określając tym samym ile powinieneś spożywać kalorii!

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się z naszymi specjalistami lub sprawdź nasz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i ustal ile kalorii należy spożywać przy tym BMI.

Otyłość I stopnia

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem lub sprawdź nasz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i dowiedz się ile kalorii musisz spożywać!

Otyłość II stopnia

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość II stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem lub sprawdź nasz kalkulator zapotrzebowania kalorycznego i dowiedz się ile kalorii musisz spożywać!

Otyłość III stopnia

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość III stopnia. Ten stopień otyłości wymaga interwencji chirurgicznej.

Czym jest BMI?

BMI (z ang. body mass index) to wskaźnik masy ciała, który jest najprostszym i najbardziej popularnym wyznacznikiem służącym do sprawdzenia prawidłowej masy ciała oraz klasyfikacji niedowagi, nadwagi i otyłości.

BMI (body mass index) – wskaźnik masy ciała

Ta ciężka w zrozumieniu nazwa to w prostych słowach stosunek naszej wagi do naszego wzrostu. Innymi słowami indeks masy ciała obliczamy dzieląc masę ciała w kilogramach przez wzrost do kwadratu w metrach (masa ciała kg, wzrost cm). Nie tylko ten wzór pozwoli Ci obliczyć BMI, zrobi to także nasz kalkulator.

BMI wskaźnik | Kalkulator BMI

Kalkulator BMI (body mass index) jest narzędziem, które pozwala na szybkie i samodzielne obliczanie własnego wskaźnika masy ciała (w kilogramach) i sprawdzenia, czy nasza masa ciała jest odpowiednia. Poznałeś nasz kalkulator BMI? Oblicz BMI już teraz i przekonaj się, czy masz właściwą masę ciała i czy nie grozi Ci niedowaga albo nadwaga!
Kalkulator BMI (body mass index) jest narzędziem, które pozwala na szybkie i samodzielne obliczanie własnego wskaźnika masy ciała (w kilogramach) i sprawdzenia, czy nasza masa ciała jest odpowiednia. Poznałeś nasz kalkulator BMI? Oblicz BMI już teraz i przekonaj się, czy masz właściwą masę ciała i czy nie grozi Ci niedowaga albo nadwaga!

Czy moja masa ciała jest odpowiednia?

Jak interpretować wynik, który wskaże kalkulator BMI

Kalkulator BMI podał nam wynik, ale co dalej? Jeśli mamy już obliczony wynik, trzeba go jeszcze umieć odpowiednio zinterpretować. Zobacz jak wygląda podział wagi zgodnie z klasyfikacją wyników BMI. Prawidłowy wskaźnik BMI oscyluje w granicach 18,5-25. Z takim wskaźnikiem nasza masa ciała jest prawidłowa. Jeśli wskaźnik BMI wynosi poniżej 18.5 oznacza to, że mamy niedowagę. Najlepiej zastosować wtedy dietę o takiej kaloryczności, która pozwoli nam zwiększyć wagę. Jeśli kalkulator BMI wskazuje powyżej 25 – grozi Ci nadwaga albo co gorsza otyłość.

Kalkulator BMI pozwala wybrać odpowiedni kierunek, w którym powinna pójść Twoja dieta, aby dojść do prawidłowej masy ciała. Jeśli nie wiesz, która będzie dla Ciebie odpowiednia poznaj rodzaje diet, które dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz coś dla siebie.

Powiększony wskaźnik BMI oznacza większe ryzyko wystąpienia chorób związanych z otyłością, czyli miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca a także udaru mózgu. Należy przy tym pamiętać, że nieprawidłowe BMI to tylko jeden z czynników, który zwiększa ryzyko występowania chorób związanych z nadmierną masą ciała. Oprócz niego trzeba także zwrócić uwagę na swój styl życia i sposób odżywiania (szczególnie ważne jest, żeby dieta była odpowiednio zbilansowana). Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety najlepiej najpierw skontaktować się z dietetykiem, który zbada nasz stan zdrowia i dopasuje do nas odpowiednią dietę i jej kaloryczność. Każda dieta stosowana lekkomyślnie, może doprowadzić do drastycznych skutków.

Należy mieć na uwadze, że wskaźnik BMI przeznaczony jest wy dotyczy wyłącznie osób dorosłych – kobiet i mężczyzn. Wskaźnika BMI nie powinno się stosować u dzieci i młodzieży. W ich przypadku wynik otrzymuje się przez siatki centylowe, której stosowana są celu oceny rozwoju fizycznego. Z pomocy wskaźnika BMI mogą korzystać zarówno lekarze i dietetycy, jak i każdy inny. BMI kalkulator nie będzie również wiarygodny w przypadku kobiet w ciąży i osób starszych.

Kalkulator BMI i jego wady

Wskaźnik BMI opiera się na wyliczeniach dotyczących naszej wagi i naszego wzrostu. Jednak należy pamiętać, że każdy z nas ma indywidualną budowę i skład masy ciała. W ten oto wynik uzyskany przez kulturystów w większości przypadków będzie wskazywał na nadwagę z powodu wypracowanej masy mięśniowej, a nie dużej ilości tkanki tłuszczowej. Podobna sytuacja dotyczy lekkoatletów, którzy zazwyczaj są wysocy i szczupli, przez co body mass index wskaźnik wskazuje na niedowagę, mimo świetnej formy takich osób. Należy pamiętać, że BMI nie uwzględnia procesów starzenia się i zmian fizjologicznych zachodzących w organizmie.

Sprawdź też pozostałe kalkulatory i oblicz odpowiednią wagę:

Sprawdź, czy do Ciebie dostarczamy

Dostawa w ponad 3500 miejscowościach w całej Polsce. Sprawdź, czy dowozimy także do Ciebie.
kalkulator bmi - Masterdieta