Kalkulator BMI

Waga (kg):
Waga (kg):
Field is required!
Wzrost (cm):
Wzrost (cm):
Field is required!
Twój wskaźnik BMI:
0.00
Field is required!

Niedowaga

Niedobrze. Masz niedowagę. Skontaktuj się z naszym dietetykiem. Specjaliści ustalą plan diety, dzięki której przybierzesz na wadze.

Waga prawidłowa

Świetnie! Twoja waga jest w normie. Nie masz powodów do zmiartwień.

Nadwaga

Masz nadwagę. Jesteś o krok od otyłości, ale możesz jej uniknąć! Skonsultuj się z naszymi specjalistami, aby uzyskać idealnie dopasowaną dietę.

Otyłość

Niestety, Twój wynik wskazuje, że już chorujesz na otyłość I stopnia. Koniecznie skontaktuj się z naszym dietetykiem, który ustali plan żywieniowy dla Ciebie.

Czym jest BMI?

BMI to akronim z języka angielskiego – Body Mass Index. W wolnym tłumaczeniu, oznacza to indeks masy ciała. BMI jest narzędziem, który pozwala nam na samodzielne sprawdzenie, czy nasza masa ciała jest na odpowiednim poziomie. Indeks masy ciała obliczamy poprzez użycie naszej masy (wyrażonej w kilogramach) oraz wzrost (wyrażony w centymetrach). Dzięki temu wskaźnikowi, możemy ocenić ryzyko pojawienia się chorób takich jak: miażdżyca, choroby niedokrwienna serca, udar mózgu oraz nowotwory.

Wskaźnik indeksu masy ciała
Ta ciężka w zrozumieniu nazwa to w prostych słowach stosunek naszej wagi do naszego wzrostu. Jeśli z kalkulatora, wyjdzie zbyt niskie BMI, oznacza to, że mamy niedowagę, a za wysokie – mamy nadwagę.

Powiększony wskaźnik BMI oznacza większe ryzyko wystąpienia chorób, które związane są z otyłością. Należy przy tym pamiętać, że nieprawidłowe BMI to tylko jeden z czynników, który zwiększa ryzyko występowania chorób. Oprócz niego, trzeba przyjrzeć się także swojemu stylowi życia, diecie (czy jest ona odpowiednio zbilansowana) oraz czy stosujemy używki. Najlepiej, skontaktować się z dietetykiem lub lekarzem. Każda dieta nieodpowiednio prowadzona, może doprowadzić do drastycznych skutków. Dietetycy czy lekarze prowadzący, wykonają dla nas odpowiednie badanie i dobiorą dietę, a my będziemy mogli cieszyć się zdrowym ciałem!

Sprawdź też pozostałe kalkulatory:
kalkulator GKI,
kalkulator zapotrzebowania kalorycznego.