Dieta sirt

Czas czytania: 4 min

Słyszałeś już o diecie sirt – jednej z najbardziej popularnych diet w ostatnim czasie? Marzy Ci się szczupła sylwetka i zgrabne ciało? Chcesz szybko i skutecznie zrzucić zbędne kilogramy? Znamy na to sposób! Dowiedz się, jak wyglądała dieta Adele i jakie są zasady diety sirt!

the sirtfood diet

Na czym polega sukces diety Adele

Dieta sirt stała się bardzo popularna, a wszystko to za sprawą spektakularnej przemiany Adele, która pochwaliła się swoim nowym wyglądem. Artystka schudła 44 kilogramy i zdecydowanie wypiękniała. To właśnie diecie sirt zawdzięcza ona swój obecny wygląd. Na czym więc polega sukces diety sirt stosowanej przez Adele i w jaki sposób osiągnęła ona tak zdumiewające efekty?

Podstawą diety sirtfood jest spożywanie produktów sirtuinowych oraz przeciwutleniaczy. Połączenie tych składników korzystnie wpływa na metabolizm, co pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Wybrane polifenole roślinne dodatkowo opóźniają procesy starzenia, przez co dieta sirt ma także zbawienny wpływa na nasz wygląd. To z kolei pozwala nam cieszyć się promienną i zdrową cerą przez długi czas (dlatego nazywana jest też dietą długowieczności). Dietę sirtfood charakteryzuje również to, że kładzie ona nacisk nie tyle na ograniczenie spożywanych kalorii (tylko w pierwszym etapie), a na sposób odżywiania – chodzi o wdrożenie do naszych posiłków produktów sirtuinowych, które odżywiają organizm i dostarczają prozdrowotnych polifenoli, błonnika oraz witamin i minerałów. Najlepiej spożywać je w postaci zielonych koktajli.

dieta sirtfood i zasady diety adele

Dieta sirt – czym są tajemnicze sirtuiny

Sirtuiny to nic innego jak białka znajdujące się w naszym organizmie, które mają zdolność do aktywowania tzw. genów długowieczności, które odpowiadają za nasze zdrowie, naszą urodę i proces starzenia się, a przede wszystkim odgrywają bardzo ważną rolę w regulacji i poprawnym funkcjonowaniu metabolizmu, pozwalając na przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. Zadaniem sirtuin jest również spowolnienie starzenia się organizmu, a najlepszym sposobem na ich dostarczenia jest picie nisko kalorycznych koktajli, na które składają się warzywa i owoce.

Jak pobudzić organizm do działania

Okazuje się, że operując odpowiednimi produktami, jesteśmy w stanie sami wywołać działanie sirtuin, i tym samym wpłynąć na proces odchudzania. Produkty te to polifenole, czyli tzw. aktywatory sirtuin, zawierają one składniki, które stymulują produkcję cennych dla naszego organizmu sirtuin. Będąc na diecie sirtfood, najlepiej spożywać ich jak najwięcej.

Co jeść ma diecie sirt

Jadłospis podczas stosowania diety sirt powinien być bogaty w:

Warzywa: czerwona cykoria, czerwona cebula, czerwona papryka, papryczka chili, seler naciowy, jarmuż, rukola, lubczyk, natka pietruszki,

Owoce: jabłka, jagody i inne owoce leśne, truskawki, cytrusy, daktyle,

Napoje: woda, kawa, zielona herbata, biała i czarna herbata, herbata matcha, kakao, czerwone wino,

Inne: gryka (kasza gryczana), soja, kapary, gorzka czekolada, kakao, oliwa z oliwek, orzechy włoskie, kurkuma.

dieta a produkty zbożowe i zielone koktajle

Na czym polega dieta sirt?

Zastanawiasz się, na czym polega dieta sirtfood? Dieta sirt dzieli się na cztery etapy.

I ETAP

Pierwszy etap diety jest najbardziej restrykcyjny i trwa 3 dni. Podczas pierwszego etapu kaloryczność diety wynosi maksymalnie 1000 kcal. Posiłkami przez ten czas są 3 koktajle i 1 posiłek stały w ciągu dnia.

II ETAP

Drugi etp trwa kolejne cztery dni i zakłada kaloryczność posiłków do 1500 kcal, na które powinny złożyć się dwa koktajle i dwa stałe posiłki sirtuinowe.

III ETAP

Następnie przechodzimy do trzeciego etapu, który trwa siedem dni, i w którym nie ma już wytycznych co do kaloryczności. Powinniśmy ją sami określić w oparciu o swoją wagę i tryb życia. Przez cały tydzień spożywamy trzy posiłki dziennie bogate w sirtuinę, maksymalnie dwie przekąski oraz jeden koktajl, również sirtuinowy.

IV ETAP

Tym oto sposobem docieramy do czwartego, ostatniego etapu, który najlepiej stosować jest przez całe życie. Etap ten również nie narzuca na nas konkretnej kaloryczności posiłków i daje nam dowolność w przygotowywaniu dań. Obowiązkiem jest jedynie spożywanie posiłków na bazie produktów o wysokiej zawartości sirtuin i picie zielonych koktajli sirtuinowych. Zatem w naszej diecie nie powinno zabraknąć takich składników jak orzechy, jarmuż, seler naciowy, czy nawet czerwone wino.

Podstawowe zasady spożywania posiłków podczas diety sirtfood są podobne do tych, które zaleca Instytut Żywności i Żywienia – 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach, jednak nie krótszych niż 1.5 godzin, przy czym ostatni posiłek powinien być spożyty około godziny 19.

Jeśli przerażają Cię spore ograniczenia na początku diety sirtfood, to tutaj… dowiesz się jak zmniejszyć apetyt.

Dla kogo dieta sirtfood (dieta Adele)?

Dieta sirt jest skierowana do osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o stan swojej cery, czyli szukają sposobów do pobudzenia genów długowieczności. Ze względu na mocne restrykcje w pierwszej fazie diety, osoby chore przewlekle albo osoby o niskiej masie ciała przed jej zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem. Zbyt mała kaloryczność przez pierwsze trzy dni może bowiem okazać się niebezpieczna dla ich zdrowia. Jednak możesz się do niej odpowiednio przygotować poprzez stopniowe zmniejszanie dostarczanych kalorii w ciągu kilku dni przed rozpoczęciem diety. Nie wiesz jak zmniejszyć apetyt? Koniecznie sprawdź nasze sprawdzone sposoby.

Dieta sirt nie jest zalecana dzieciom, kobietom planującym mieć dziecko bądź kobietom w ciąży czy w trakcie laktacji, jednak wprowadzenie produktów o wysokiej zawartości sirtuiny na pewno nie zaszkodzi, ponieważ dostarczy ważnych dla każdego składników mineralnych oraz spowolni procesy starzenia.

Sprawdź również:

Zamawiaj w
Masterdiecie!

Zamów pyszną dietę pudełkową, a liczenie kalorii i przygotowywanie posiłków pozostaw nam

Może Cię zainteresować: