Ryby- wspaniałe rozszerzenie diety?

Data dodania: 2019-09-04 11:30:27


Ryba na śniadanie, ryba na kolację…

W medialnych dyskusjach często przywołuje się fakt, że mieszkańcy krajów, które w naturalny sposób mają ułatwiony dostęp do dań rybnych
– Japończycy, mieszkańcy państw basenu Morza Śródziemnego, grupy etniczne zamieszkujące północne części kontynentów itd.
– generalnie żyją dłużej i rzadziej są dręczeni przez choroby układu krążenia niż Europejczycy czy Amerykanie.
W Polsce ryby nie są tak popularne jak w krajach z silnymi tradycjami połowów z kilku powodów. Nie jest to najtańszy składnik posiłku, który dodatkowo wymaga umiejętnego przyrządzenia. Ponadto, polska kuchnia ma swoich innych faworytów. Trudno oczekiwać, że w takich realiach, ryba na śniadanie zdetronizuje kanapki, jajecznicę czy owsiankę.
Z pewnością warto jednak sięgnąć do skarbnicy składników odżywczych, którą oferują zdrowe ryby i stopniowo dodawać je do swojego menu.
Byłoby idealnie, gdybyśmy mogli spożywać rybie danie dwa, trzy razy w tygodniu.

Najzdrowsze ryby, czyli jakie ryby jeść warto

Wspomniane wyżej składniki odżywcze to zestaw uniwersalnych „rybich kompetencji”, które możemy spotkać dodając do naszego menu różne ryby.
Wiadomo, że ryba rybie nierówna i poszczególne gatunki różnią się od siebie właściwościami odżywczymi. To, które z nich możemy uznać za lepsze, zależy od wielu czynników, m.in. środowiska, w którym żyją, jakości wód, sposobu połowu itd. Jedna z zasad mówi, że najzdrowsze ryby to te żyjące w słonych wodach.
Dostarczają one bowiem więcej kwasów omega-3 niż ryby słodkowodne. Wśród ryb morskich za najbardziej wartościowe uważa się tłuste gatunki, np. śledzia, makrelę czy łososia.

x

Catering dietetyczny. Co to takiego?

Catering dietetyczny jest twoim codziennym wyżywieniem.

Zawiera: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację.

Wybierz jedynie rodzaj diety oraz kaloryczność.

Po zamówieniu każdego poranka otrzymasz zestaw pięciu posiłków na cały dzień.

Codziennie otrzymasz inny zestaw, menu możesz sprawdzić na naszej stronie www.

Jeśli masz pytania, nie wahaj się - skontaktuj się z nami mailowo na adres kontakt@masterdieta.pl

lub telefonicznie pod numer +48 790 342 343